Czwartek 14.09.2017

Nocleg w Apartamentach Kamienica Muzyków – co nas wyróżnia.

Historia

Historia kamienicy sięga XIV wieku, wtedy właśnie pojawiają się pierwsze wzmianki na temat budynku. Aktualna nazwa została zaczerpnięta od najbardziej znanego mieszkańca kamienicy – Jana z Lublina, który zasłynął jedną z najbogatszych kolekcji renesansowej muzyki. W kolejnych latach kamienica zyskiwała nowych właścicieli, którzy prowadzili w niej zakłady rzemieślnicze oraz sklepy.  

Budynek był kilkakrotnie zniszczony (pożary, niemieckie bombardowania), a po wojnie odbudowany i charakterystycznie ozdobiony. Od 2011 roku kamienica jest siedzibą stylowych apartamentów oraz restauracji „16 stołów”.

Lokalizacja

Apartamenty Kamienicy Muzyków to doskonałe miejsce na nocleg w Lublinie także ze względu na swoją lokalizacje -  w samym sercu miasta, na starym mieście. Stąd z łatwością dotrzeć można do największych atrakcji Lublina takich jak: Zamek Lubelski, dawny ratusz czy Teatr Stary. Jest to też idealne miejsce na rozpoczęcie podróży kulinarnej. To właśnie na lubelskim starym mieście znajdują się najlepsze restauracje, kawiarnie oraz kluby. Jest to także centrum życia kulturalnego Lublina.

Wyjątkowe wnętrza

Skorzystanie z oferty naszych apartamentów zadowoli każdego miłośnika pięknych wnętrz. Każdy z nich jest  bowiem niezależnie zaprojektowany i urządzony w nieco innym stylu – stąd też nazwy apartamentów: Art Deco, Sececja, Eklektyk. Apartamenty są przestronne i funkcjonalne. Każdy ma oddzielną kuchnię i łazienkę oraz jest w pełni wyposażony w podstawowe artykuły (ręczniki, mini produkty, zastawa stołowa, suszarka, deska do prasowania, etc. ). W apartamentach można też podziwiać obrazy lokalnych artystów oraz zabytkowe meble. Z okien pokojów podziwiać można piękno miasta.

Jedzenie

Niezaprzeczalnym atutem Kamienicy Muzyków są pyszne, regionalne śniadania dostarczane każdego dnia pod drzwi gości. Dzięki tym śniadaniom wiele osób po raz pierwszy mogło spróbować takich przysmaków jak piróg biłgorajski czy marmolada z cebuli. Na parterze kamienicy działa także jedna z najlepszych restauracji w Lublinie „16 stołów”, która łączy kuchnię regionalną z nowoczesną, a efekt tych połączeń jest niezapomniany.

Obsługa hotelowa

Nasza wykwalifikowana obsługa dba o to, by zapewnić klientom komfortowy pobyt. Świadczymy m.in. usługi prania, prasowania, sprzątania, organizujemy dla naszych gości transport oraz informujemy o atrakcjach w Lublinie. Jesteśmy elastyczni i pomocni. Zadowolony Klient to dla nas najlepsza reklama, dlatego przywiązujemy do obsługi dużą wagę.

Jeśli zatem zastanawiasz się, gdzie w Lublinie spędzić wyjątkowy nocleg – skorzystaj  z naszej oferty. Postaramy się aby Twój pobyt był niezapomnianym przeżyciem i cudownym wspomnieniem. Zapraszamy.