Czwartek 28.12.2017

Co robić w Lublinie w okresie świąteczno noworocznym?

Święta Bożego Narodzenia to przepiękny okres, który spędza się z rodziną i najbliższymi. To czas słodkiego lenistwa, spokoju i wyciszenia. Coraz częściej jest to także czas wyjazdów i poznawania nowych miejsc. Jednym z nich może być Lublin - miasto, które w okresie świąteczno noworocznym ma wiele do zaoferowania.

Lublin to miasto położone we wschodniej Polsce w bardzo malowniczej okolicy między Niziną Środkowoeuropejską a Wyżynami Polskimi. Każdy kto jest złakniony cudów natury, nie będzie zawiedziony po wizycie w tym pięknym mieście. Dodatkową atrakcją jest wybranie noclegu w jednym z najbardziej klimatycznych hoteli w mieście - w Kamienicy Muzyków. Co sprawia, że to miejsce jest tak wyjątkowe?

 

Spędzając czas w Kamienicy Muzyków można także poznać historię Lublina i jego mieszkańców. Historia miejsca sięga bardzo odległych czasów, bo aż roku 1317 i jest związana z osobą Jana, muzyka i kompozytora, dzięki któremu kamienica nosi nazwę Kamienicy Muzyków. Budynek został odrestaurowany i obecnie jest perłą architektoniczną. Ci, którzy zdecydują się spędzić okres świąteczno noworoczny w tym miejscu muszą zatem liczyć się z tym, że… nie opuszczą swojego pokoju. Każdy z nich został zaprojektowany w jedynym, niepowtarzalnym stylu: art deco lub secesji. To prawdziwa gratka dla wszystkich ceniących sobie klimatyczny, związany z epoką wystrój. Niesamowitą popularnością cieszą się także pokoje na poddaszu - przytulne i ciepłe wnętrze, w którym odpoczynek jest samą przyjemnością!

 

W samym okresie świątecznym Lublin ma do zaoferowania wiele atrakcji podczas trwającego w tym mieście Festiwalu Bożego Narodzenia. Program przewiduje takie atrakcje jak świąteczne koncerty, pokazy filmów, warsztaty dla dzieci. Rodzinna atmosfera gwarantowana!

 

Kamienica Muzyków może być także świetną bazą wypadową - ponieważ znajduje się w centrum miasta, praktycznie wszystkie zabytki Lublina ma się w zasięgu ręki! Warto zatem wybrać się do Zamku Lubelskiego, pozachwycać się Teatrem im. Juliusza Osterwy, a także pospacerować po prawdopodobnie najpiękniejszym dreptaku w kraju. Liczne kawiarnie i ogródki będą zapierać dech w piersiach!

 

Zwolennicy przebywania na świeżym powietrzu i spacerów koniecznie muszą wybrać się na Lubelskie stare miasto. Na pasjonatów historii czeka na niej Brama Krakowska, która jest pozostałością murów obronnych z XIV wieku! Piękny widok całego miasta będzie można podziwiać po wspięciu się na Wieżę Trynitarską - najwyższy punkt widokowy Lublina. W tym roku niebywałą atrakcją będzie powitanie Nowego Roku na placu przed Centrum Spotkania Kultur - zagra wielu lokalnych artystów, w tym m.in. Budka Suflera słynąca z takich kultowych piosenek jak “Za ostatni grosz”, “Jolka, Jolka”, “Takie tango”. Nie zabraknie także oczywiście pokazu sztucznych ogni. Wszystko w ramach wydarzenia Sylwester Miejski.

 

Po fascynującym zwiedzaniu miasta każdy na pewno zgłodnieje. Można śmiało wrócić do Kamienicy Muzyków na obiad do restauracji “16 Stołów”. Restauracja jest zlokalizowana na parterze kamienicy. Największą jej zaletą jest serwowanie dań charakterystycznych dla regionu. W menu nie brakuje także nowoczesnych dań oraz przepysznego wina. Wykwintnie podane potrawy oraz niesamowity klimat restauracji sprawią, że bardzo szybko każdy odzyska siły, by móc kontynuować niesamowitą przygodę z Lublinem.

 

Wieczorny spacer po starym mieście to obowiązkowy punkt programu. Panuje tu całkowicie inny klimat niż za dnia - jest bardziej tajemniczo, klimatycznie. Można poczuć się, jak za czasów królów i książąt przebywających w tym mieście.

 

Lublin - nocleg ze śniadaniem

 

Kolejny, nowy dzień warto rozpocząć od… przepysznego śniadania, bo jak wiadomo to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! I w tym wypadku restauracja “16 Stołów” zachwyci różnorodnością menu. Po śniadaniu warto zapytać pracowników hotelu o to, co warto zobaczyć jeszcze w Lublinie i w okolicy.

 

Kamienica Muzyków w okresie świąteczno noworocznym to idealne miejsce, by odpocząć, wyciszyć się, zwiedzić okoliczne zabytki, ale także by rozerwać się spędzając czas z najbliższymi sobie osobami.

 

W Kamienicy Muzyków na gości czeka wiele udogodnień: darmowe wi-fi, prywatny parking, serwis hotelowy, który wykona każdą usługę: od prasowania, poprzez pranie czy zamówienie taksówki. Wszystko po to, by goście hotelu mogli skoncentrować się tylko i wyłącznie na wypoczynku i zabawie.


Lublin to prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc, w którym można jednocześnie wypocząć i pozwiedzać. Rezerwacja pokoju w Kamienicy Muzyków pozwala na zrealizowanie obu tych rzeczy.